Únor 2006

Hackování pro začátečníky

27. února 2006 v 22:34 | Joey |  Odkazy
Skvělý web našich slovenských bratrů hackujeme.sk vám ukáže základy ale i pokročilejší techniky, které by každý správný haxxor měl ovládat. Server je primárně zaměřen na úplné začátečníky (v originále "pre bábätká"), ale i zkušenější hacker zde najde novou motivaci, zajímavé informace a materiály. Za pouhých 490 korun slovenských simůžete objednat jejich vlastní produkty, se kterými před vámi žádný server nebude již nikdy v bezpečí. Celou tuhle grupu vede známý člen slovenského počítačového podsvětí M@MiN@ (mamina@hackujeme.sk).

To je fajn, že nevyhráli zlatou

27. února 2006 v 21:58 | Joey |  Výkřiky
Olympiáda skončila a říkal jsem si, jak je fajn, že hokejisti nakonec nevezou domu zlato. Aspoň se tak na výsluní zaslouženě dostala Kateřina Neumannová. 'Šak oni se zapraví na světovém poháru, no ne?

Nejhledanější je BLESK?

27. února 2006 v 13:31 | Joey |  Odkazy
Náhodou jsem narazil na nejhledanější loňské fráze ve vyhledávači seznam.cz a celkem mě zarazilo, že nejčastějším dotazem roku 2005 bylo slovo BLESK. Loňský toplist se příliš od roku 2004 nezměnil,
obsahuje fráze Blesk, Praha i Harry Potter (kterého porazili VyVolení). Srovnání s rokem 2003 je však již jiné - tehdy vedly dotazy do světa mobilních technologií (sms, Nokia, mobil). Možná už tedy v roce 2005 nemají návštěvníci seznamu až takový zájem o komunikace a seznamování (mezi top slovy byly také seznamka a chat), ale více je zajímají klepy a un-reality show. Také je možné, že jde jen o změnu metodiky výpočtu top ten a nelze jednotlivé výsledky dávat do přímých souvislostí. I tak jde IMHO o zajímavé výsledky.

Pozor při nákupu v TESCO

27. února 2006 v 7:55 | Internet |  Poštoviny
Vážení,
nevím, zda nakupujete v OD Tesco, ale tohle může být i pro Vás užitečné. Chci vás varovat před něčím, co se mi stalo. Stal jsem se totiž obětí chytrých podvodnic.

Nejlepší vtip roku 2005?

26. února 2006 v 22:51 | Joey |  Odkazy
Jaký vtip byl loni (rok 2005) ten úplně nejlepší a nejvtipnější? Jestli byl politický nebo erotický? Nikoli. Byl to prostě ten nejlepší vtip o blondýnách (best blonde joke ever) a dostanete se k němu třeba tudy nebo tudy (případně i tudy). Jen je možné, že je to také nejlepší vtip roku 2004 (v tom se často diskutéři neshodnou) a snad i letošního 2006.

Experti na živě.sk

25. února 2006 v 12:54 | Joey |  Faux Pas
Na živě (sk) vyšel krásný článeček od samozvaného experta Trnka Sama, který <ironic>konečně vyřešil</ironic> všechny žabomyší války, zda je lepší Windows nebo Linux. Kromě toho, že autorovy argumenty jsou často neplatné (např. "Linux je ... veľmi odolný voči útokom zvonka ... nebudete potrebovať ... ani firewall." nebo "... písma v Linuxe rozplačú kohokoľvek s polygrafickým cítením."), došlo nakrásně ke komické situaci. Jaká to shoda náhod (či zásluha některého z příznivců tučňáka), že tento článek se brzy stal nedostupný, neb běží na onom rychlejším a vůbec namakanějším systému s Visual Basicem a ASP :).
Hlavně že není válka. Alespoň tady.
Updated: Takto vypadá, že celé živě.sk je down.

Není muzeum jako muzeum

11. února 2006 v 11:02 | Joey |  Odkazy
Na co člověk dneska nenarazí - například Muzeum menstruace, které je spíše sbírkou reklam na různé hygienické prostředky a nástroje. Více informací se člověk sozví spíše na http://www.youngwomenshealth.org/. A když už jsme u tohoto tématu, tak co takhle umění z tampónů na http://www.tamponart.com/?

Ještě jednou ke karikaturám Mohameda

10. února 2006 v 10:02 | Joey
Nedalo mi to a hledal jsem odkaz na karikatury, kolem kterých se dnes handrkuje celý svět. Jsou celkem snadno k nalezení, a tak může téměř každý posoudit sám za sebe nakolik jsou urážející veškerou víru a vše svaté a nakolik pouhou záminkou pro militantní stoupence k šíření nenávisti, strachu a smrti.

ABC 1960

9. února 2006 v 9:02 | ABC |  Poštoviny
Z časopisu ABC - rok 1960
Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohem nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě.

Delphi Go Home?

8. února 2006 v 14:45 | Joey |  Odkazy
Viceprezident společnosti Borland David Intersimone oznámil, že chystají odprodej té části společnosti, která se podílí na vývoji IDE prostředí (Delphi, C++Builder apod.). Pravděpodobně jde o začátek konce Delphi a jeho více či méně podařených bratříčků a sestřiček. R.I.P.
Více: http://blogs.borland.com/davidi/archive/2006/02/08/23013.aspx

Karikatury Mohameda v první pětce hledaných slov

8. února 2006 v 12:46 | Joey |  Odkazy
V Google Zeitgeist je možné zhlédnout, že na páté místo v nejčastěji hledaných dotazech za posledních sedm dní se probojovaly dánské karikatury mohameda.

Gratuluji ...

8. února 2006 v 10:50 | Internet |  Poštoviny
... nám všem, kterým je mezi 20. až 50. lety. Podle dnešních pravidel a zákazů bychom my, děti narozené v 50., 60., 70. a 80. letech, neměli vůbec šanci přežít. Naše postýlky byly malované barvou, která obsahovala olovo. Neměli jsme žádné pro děti bezpečné flaštičky na medicínu. Žádné pojistky na dveře a okna, a když jsme jeli na kole čí koloběžce, neměli jsme helmy.