Listopad 2006

Objev cizí civilizace

27. listopadu 2006 v 10:10 | humor@uga.cc.uga.edu |  Poštoviny
Situace: velitel 5. invazní flotily mluví s hlavním velitelem.
"Jsou vytvořeni z masa."
"Masa?!?"
"Ano, jsou z masa."
"Opravdu z masa?"
"Zcela nesporně. Vzali jsme jich několik z různých míst jejich planety na naši průzkumou loď a pečlivě prozkoumali. Jsou celí z masa."
"To je nesmysl. Co jejich radiové signály? Jejich zprávy ke hvězdám?"
"Oni používají ke vzájemné komunikaci radiové vlny, ale sami je nevydávají. Signály pocházejí ze strojů."

Jak na konverzi PNG (JPEG) do EPS?

27. listopadu 2006 v 2:40 | Joey |  Odkazy
Je to k zbláznění. Několik verzí a features s EPS proti features v PNG se popere a člověk pak nedokáže do TeXu natlačit obrázek tak, aby ho viděl v DVI, PS i PDF výsledku. Teda jen do doby, než narazí na super projekt BMEPS. Commandline utilitka, která dokáže zkonvertit PNG / JPEG / NetPBM do EPS (a to v level 1, 2 i 3). Ať už je teď zdroj obrázku fotografie nebo rastr, pomocí příkazu
bmeps figure.png figure.eps
ho převedu do EPS verze souboru takového, že mi ho MiKTeX v2.5 zobrazí stejně v DVI (Yap), PS (GSView) i PDF (Acrobat, FoxIt). Takže pokud někdo zrovna teď bojuje s obrázky v LaTeXu (jako já poslední hodinu), doufám, že mu strejda google a tenhle odkaz aspoň trošku pomůže.

Krocan na whisky

26. listopadu 2006 v 23:29 | Internet |  Poštoviny
Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu sůl, pepř, olivový olej a proužky špeku. Krocana poklademe špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Předehřejeme troubu na 200 °C.

Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch díla.

Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby. Nalejeme si dva bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla.

Po dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí.

Milý pane ministře...

22. listopadu 2006 v 8:08 | Joey |  Výkřiky
Milý pane ministře,
jsem programátor a celým svým srdcem programuji své celoživotní dílo - aplikaci Noname. Jelikož jsem se ji rozhodl poskytovat pod svobodnou licencí, prodávám ji zájemcům na obyčejných médiích, která kupuji v obchodě s elektronikou a pálím sám. Mí zákazníci platí jen cenu médií, protože i když jde o mé duševní dílo, nepřeji si, aby mi za něj kdokoli musel platit. Vetší čast "distribuce" však obstarává Internet, kde si každý uživatel může aplikaci Noname stáhnout a vypálit sám (z principu fungování dokonce musí být aplikace vypálená na datovém médiu, každá musí mít své vlastní sériové číslo a minimálně jednou se přihlásit k webové službě kvůli autorizaci). Nyní mě však zaskočila navrhovaná změna Vámi signované vyhlášky, která dramaticky zvedá cenu médií, jež jsou nutnou součástí mé aplikace. Rohodl jsem se tudíž, že zájemcům o aplikaci Noname budu naopak platit já za každou kopii, kterou si udělají, a já že se přihlásím do organizace, jež má sdružovat autory duševních děl, kde si své poplatky vyberu zpět. S překvapením jsem však zjistil, že do klubu vyvolených (známý též pod označením OSA) mohou vstoupit pouze umělci hudební, a ne autoři software. Navrhuji tedy, aby platnost současné vyhlášky byla pozastavena do doby, než toto vyřešíme. Patrně by stačilo změnit pravidla klubu OSA, aby brali i nás brejlaté a pupkaté programátory, nebo (pokud je to snadnější) jim mohu jednou ročně posílat čestné prohlášení, na kolik médií byla aplikace Noname vypálena, a OSA mi zaplacenou zálohu na "výpalné" vrátí.
Dejte mi vědět do nějakých třiceti dnů, jak to vidíte, pane ministře. Já se těším, že to nějak společně vyřešíme, páč bych se nerad dočkal toho, že bychom se museli sejít někde ve Štrasburgu nebo tak.
Upřímně Váš,
daňový poplatník a volič
PS: Pokud by to bylo moc složité, tak můžu obvolat pár lidí a provedeme oblíbenou defenestraci, nebo (toto nebo nemá vylučovací význam) zrušíme ministerstvo kultury úplně, protože ve vyspělé demokracii podobné ministerstvo stejně není potřeba.

Polanka rulez

15. listopadu 2006 v 21:36 | Joey |  Odkazy
Pak, že se ta naše prdelka do novin nedostane :)