Prosinec 2007

Voda na Marsu

31. prosince 2007 v 14:32 | Joey |  Poštoviny
Američtí vědci společně se svými kolegy z Ruska dosáhli pravděpodobně největšího objevu tohoto století, kterým není nic menšího než objev vody na Marsu. Agentura Rojtrs se opírá o informace přímo z NAZA, která předpokládá, že se v příštích dekádě podaří připravit modul s lidskou posádkou na Mars.

Remake šťastného příjezdu

21. prosince 2007 v 21:12 | Joey |  Výkřiky
Úplně jsem zapomněl na jednu fotečku, kterou jsem si udělal jako pokus o zápis do klubů šťastných příjezdníků. Jde o bohapustou vykrádačku originálního šťastného příjezdu nebo v tom lze vidět i rimejk rimejku s podtitulem Machy, na zdraví. Odborníci by to ještě mohli srovnávat s pokračováním, které vyšlo pod názvem Den třetí, ale prostě pokud v tom někdo nevidí rozdíl, tak já nevím. Ano námět čerpá, dnes již se to tak dá označit, z klasiky šťastných příjezdů, ale prostě je tam ten rozdíl v počtech a obsazení (Pán prstenů taky nebyl první zfilmování, ale prostě měl super výpravu a nezapomenutelné bojové scény). Kritiky se nebojím, vím že jsem plagiátor.
BTW v rámci osvětové kampaně BESIP - když piješ, tak neotvírej auto - je redukován počet žejdlíků na 1:1 ku základně, jsou použity pouze třetinky a jedno ze tří piv je s minimálním obsahem alkoholu (pito). Jako člověk, který hledí i na zdraví svých dvou čtenářů, si prostě nemohu vzít na triko jejich případný alkoholismus.

Videopůjčovna ČT

20. prosince 2007 v 1:17 | Joey |  Odkazy
Videopujcovna CT Česká Televize rozjela zajímavou službičku, které říká Videopůjčovna. Protože je to moderní "firma", tak si dneska může kdo chce "půjčit" film a během tří dnů si ho přehrávat až do alelujá díky fajnému DRM (mno do alelujá si ho ale přehrají jen lidičky s aktualizovanýma Windows, MSIE a WMP, což zas bude celkem velké množství lidí). Logicky taková službička ale není zadarmiko, takže se cvaká 39 kaček za film a 19 kaček za epizodu seriálu. A moje ale? Ale katalog filmů je zatím čtyřstránkový a vévodí mu Saturnin, který je shodou okolností právě teď v prodeji na příbalovém DVD (za kačku navíc tak dostane člověk ještě kolečko a může si ho přehrát kde chce a nevyprchá mu). Obecně příbalové DVD nasadily hodně vysokou (nízkou?) laťku na cenu za originální nosič, takže bych si troufal tvrdit, že podobné služby teď budou mít cestu k úspěchu trnitou. Možná bude prostor k tomu se pokusit zaměřit na tituly, které jsou špatně masově prodejné (ve Videopůjčovně ČT několik takových kousků taky je - například Bumerang).